Kujawsko-Pomorska Teleopieka
Informujemy, że rusza II Etap rekrutacji do projektu Kujawsko-Pomorska Teleopieka na lata 2024-2026, współfinansowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na lata 2021-2027, Priorytetu FEKP.08 Fundusze Europejskie na Wsparcie w Obszarze Rynku Pracy, Edukacji i Włączenia Społecznego, Działanie FEKP.08.24 Usługi Społeczne i Zdrowotne.
Realizatorem Projektu w imieniu Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu, w partnerstwie z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Fundacją Ekspert-Kujawy z siedzibą w Inowrocławiu oraz gminami Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
W ramach Projektu oferowane są następujące formy wsparcia:
-
Usługi pomocy sąsiedzkiej świadczenie wsparcia dla 1846 osób (średnio 140 h przez 12 miesięcy), polegające na udzielaniu wsparcia w zakresie dokonywania zakupów podstawowych artykułów, przygotowywania i podawania posiłków, prac porządkowych w gospodarstwie domowym (pranie, sprzątanie), dotarcia do lekarzy, instytucji i urzędów oraz pomocy w załatwianiu spraw urzędowych czy uiszczaniu opłat, towarzyszenia na spacerach, informowania rodziny lub właściwych służb o pogorszeniu stanu zdrowia lub sytuacjach kryzysowych, odwiedzin w szpitalu, wspólnego czytania książek i gazet, wspólnych rozmów itp.
-
Usługi teleopieki dla 3500 osób (nie dłużej niż do 31.12.2026 r.), w ramach której Uczestnik Projektu otrzyma bransoletkę życia wyposażoną m.in. w przycisk alarmowy SOS (w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia Uczestnik po naciśnięciu przycisku SOS łączy się z ratownikiem medycznym w Telecentrum w celu uzyskania pomocy), geolokalizację, czujnik upadku, czujniki pomiaru tętna, ciśnienia, licznik kroków itp.
-
Usługi w obszarze telemedycyny (pogłębiona analiza stanu zdrowia) dla 300 osób (nie dłużej niż do 31.12.2026 r.), polegające m.in. na bezpłatnych badaniach Rezonansem Magnetycznym, stałym monitorowaniu danych pozyskiwanych z opasek do teleopieki, badaniach krwi i wywiadach, co pozwoli ocenić zwiększone ryzyko zaburzeń stanu zdrowia Uczestnika i ścisłe nadzorowanie parametrów życiowych przez zespół specjalistów z nauk medycznych.
W projekcie mogą uczestniczyć osoby:
-
Potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu ( w tym z powodu wieku, stanu zdrowia, niepełnosprawności)
-
Zamieszkujące na terenie gminy Zławieś Wielka
-
Nieprzebywające w opiece instytucjonalnej
Dodatkowe punkty przy rekrutacji zdobędą osoby:
-
o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności;
-
z niepełnosprawnością sprzężoną;
-
z zaburzeniami psychicznymi;
-
z niepełnosprawnością intelektualną;
-
z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi (w rozumieniu zgodnym z Międzynarodową Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD10);
-
korzystające z programu FE PZ;
-
zamieszkujące samotnie;
-
w kryzysie bezdomności, dotknięte wykluczeniem z dostępu do mieszkań lub zagrożone bezdomnością (w zakresie wsparcia mieszkaniowego).
Uwaga: Wypełnienie i złożenie dokumentów rekrutacyjnych nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem do Projektu.
Formularz zgłoszeniowy należy czytelnie i dokładnie wypełnić, podpisać i dostarczyć do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej do dnia 30.09.2024r. do godz. 13:00, w następujący sposób:
- osobiście w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, ul. Słoneczna 28, 87-134 Zławieś Wielka
- drogą pocztową na adres: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej ul. Słoneczna 28 , 87-134 Zławieś Wielka
- drogą emailową gops@zlawies.pl.
W razie dodatkowych pytań można się kontaktować pod numerem telefonu (56) 674 39 66: wew. 17 (pracownik socjalny Dorota Sądej-Konieczka, )
Załączniki znajdują się na stronie GOPS'u, link: https://gopszlawies.naszops.pl/n,ii-etap-rekrutacji-w-ramach-projektu-kujawsko-pomorska-teleopieka