Czy wilki jedzą ludzi? Fakty, mity i bezpieczeństwo – spotkanie edukacyjne w Górsku
W przestrzeni publicznej coraz częściej pojawiają się informacje dotyczące obecności wilków w polskich lasach. Doniesienia te nierzadko bywają sprzeczne i oparte na emocjach, a nie na rzetelnej wiedzy biologicznej. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie mieszkańców oraz potrzebę edukacji w zakresie bezpiecznego współistnienia z dziką przyrodą, Gmina Zławieś Wielka wraz z Domem Kultury w Górsku organizuje specjalistyczne spotkanie edukacyjne.
Wydarzenie pod hasłem „Czy wilki jedzą ludzi? Fakty, mity i prawda o wilkach w Polsce” odbędzie się w czwartek, 29 stycznia, o godzinie 17:00 w Domu Kultury w Górsku przy ulicy Leśnej 13/1.
Ekspercka wiedza u źródła
Prelegentem spotkania będzie Daniel Siewiert, Dyrektor Wdeckiego Parku Krajobrazowego. To praktyk i ekspert, który na co dzień zajmuje się ochroną przyrody i monitorowaniem zachowań zwierząt. Podczas prelekcji poruszone zostaną kluczowe zagadnienia:
-
Weryfikacja mitów: Jak odróżnić medialny przekaz od biologicznych faktów?
-
Bezpieczeństwo: Jakie są procedury i zasady zachowania w przypadku spotkania z wilkiem?
-
Rola w przyrodzie: Dlaczego wilk jest niezbędnym elementem zdrowego ekosystemu leśnego?
Cel spotkania
Głównym celem inicjatywy jest budowanie świadomości ekologicznej oraz wyposażenie mieszkańców w wiedzę, która pozwoli na racjonalną ocenę sytuacji podczas kontaktu z dziką przyrodą. Spotkanie ma charakter otwarty i jest skierowane do wszystkich osób zainteresowanych tematyką przyrodniczą oraz bezpieczeństwem lokalnym.
Rejestracja uczestników
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ze względów organizacyjnych i ograniczonej pojemności sali, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres promocja@zlawies.pl lub telefonicznie pod numerem (56) 674-13-41.
Wyświetlono: 379



